Şirketimiz, hızla gelişen güneş enerji sistemlerinde yapmış olduğu çalışmalar ile bu pazara hakim olduğunu kanıtlamıştır.

Güneş enerji sistemlerinin bütün aşamaları için danışmanlık hizmeti veren ve yatırımcısı için birçok kolaylık sağlayan Humartaş Enerji; 2013 yılında lisanssız enerji üretiminde üst sınır olarak 1 MW enerji üretimi kanununun yürürlüğe girmesi ile çalışmalarına hız katmıştır.

Türkiye’nin herhangi bir şehrine veya bölgesine bağlı kalmadan yapılan bu çalışmalar, Güneş Enerji sistemine uygun olan bütün saha ve alanlarda gerçekleştirilebilmektedir. Bu çalışmalar ile şirketimiz şuan için 143 MW lisanssız Güneş Enerji Sistemleri projesinin lisans başvuru işlemlerini tamamlanmıştır.

Yaptığımız projelerin sayı ve miktarının Türkiye piyasası için iyi bir seviyede olduğunu biliyor olsak da küresel şirketler ile karşılaştırdığımız zaman; çalışmalarımızı daha ileri seviyelere taşımamız gerektiğinin farkındayız. Bu sebep ile yapılan 1 MW’lık 143 proje, gelecekte de yapacağımız projelerin bir göstergesi olacaktır.